Duyurular

 
   
 
  Kurumsal   Faaliyetlerimiz  
 
 

SAYGIDEĞER ESNAFLARIMIZ,

Site Yönetimi olarak göreve başladığımız 04.09.2012 tarihinden bugüne kadar yaklaşık 6 aydır yapmış olduğumuz işleri kısaca sizlere anlatmak ve sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Öncelikle cari hesap alacaklı olan tüm firmalara ödemelerimizi düzenli hale getirilerek taksit taksit değil peşin olarak banka yoluyla hesaplara aktarmaya başladık.Daha önceki tarihlerden devamlı uyarı ve ihtar çekilen aidat borcunu ödemeyen üyelerimizi tek tek arayarak büyük bölümü tahsil olmuştur ancak sonuç alamadığımız kişiler Avukat aracılığıyla tahsil yoluna gidilmiştir.Beş personelimizden üç kişinin emekli olup diğer iki kişinin de çeşitli sebeplerden dolayı tüm haklarını ve tazminatlarını (80.000 TL) banka yoluyla peşin ödenerek işten çıkarılmışlardır.

Uzun zamandır atölye tipi dükkanlar için Metronet firması tarafından kurulan ancak teslim alınamayan 39 adet kameraları teslim alarak aktif hale getirdik.Şu an sitemiz genelinde binalarımızın içi ve sokaklarda toplam 155 adet kamera bulunmaktadır.Hedefimiz bütçemiz el verdiği sürece sitemizin daha sağlıklı güvenliği için kamera sayısını arttırmak olacaktır.

Sitemizin tüm temizlik, çöp ve sulama işlerinin yönetim olarak kendi elemanlarımız ve araçlarımızla yapıyoruz.Bütçemize katkıda bulunmak için bağlı olduğumuz Bornova Belediyesi Başkanı ile görüşmeler yapılarak 15 adet evsel atık çöp konteynırı ve 1 adet çöp kamyonu ile destek alınarak toplanmaya başlanıp büyük ölçüde katkı sağlanılarak bu konuda sıkıntı giderilmiştir.
Her yıl yapılan Toplu Bina sigortaları süresi dolduktan sonra yenilenmiştir.

Yine süresi dolan daha önce 1 yıllık 20.000 TL.verilen Değerlendirilebilir Atık Çöp toplama ihalesi 2 yıllığına peşin 66.000,00.-TL’ye verildi.

Yönetim binasına ilave günümüz şartlarına uygun 80 m2 alan inşa edilerek yeni Yönetim Kurulu toplantı salonu ve Başkanlık Odası yapıldı.İç dekorasyonunun tamamının bedeli Yöneticiler tarafından karşılandı.Ayrıca site girişinde bulunan Güvenlik merkezinin de kapı ve pencereleri değiştirilmiştir.Yönetim binası ana giriş kapısının da doğramaları değiştirilerek daha güvenilir hale getirilmiştir.

Sitemize ait 3 adet çöp kamyonu ve 1 adet traktörün geçmiş yapılmayan vizeleri yaptırıldı.

Süresi dolan güvenlik şirketi ihalesi en uygun teklifi veren Genç Boran Özel Güvenlik şirketine verildi.(20 kişi) sorumlu şirket bir adet ATV aracı alarak oluşabilecek olumsuz olaylara anında müdahale şansı arttırıldı.

İş sağlığı ve güvenliği kanunu gereğince yapılması gereken Risk analizi,Acil eylem planı ve İş güvenliği eğitimi planlanarak yapılması işi bedelsiz olarak Dr.Yusuf Aldoğan’a verilerek yine bütçemize katkıda bulunuldu.

İhtiyaçlarımıza binaen 2 adet temizlik personeli işe alındı.Süresi dolan Oto yıkama kira sözleşmesi yenilendi.

Bedesten ve Merkez Çarşı çatılarında gerekli görülen yerlere izolasyon tamirleri yaptırıldı ve çarşılardaki tuvaletlerde devamlı problem yaratan özellikle tuvaletlerin altında bulunan dükkanların mağdur olmasına sebep olan tüm borular ve fayanslar kırılarak yenisiyle değiştirildi.Ticaret Merkezi 6113 sokağa bakan kapı yeni fotoselli kapıyla yenilendi.Merkez Çarşıya yeni yük asansörü yaptırıldı.Ticaret Merkezindeki anons sistemi tamir edildi ilave ek 3 adet hoparlör 1 adet alıcı yaptırılarak ses sistemini anlaşılabilir hale getirildi.

Ticaret Merkezi ve Bedesten çarşılarında kurulu olan kamera izleme ve kayıt odaları site yönetim merkezine getirildi.Ticaret merkezi çay ocağı kira sözleşmesi yenilendi.Ticaret Merkezi önüne reklam panosu yaptırılarak gelir elde edilmiştir.Sitemizin 6112 sokak girişine ve 6.Ada 6117 sokak girişine yaptırılan Tak’lara alınan reklamlarla da yine bütçemize katkıda bulunmuş olduk.

Sitemiz için daha önce kurulan ancak güncellenmeyen web sitemizi www.ayakkabicilarsitesi.org ve www.aykusan.org olarak güncelleştirerek ve geliştirerek siz değerli esnaflarımızın bilgilerine sunduk. Ayrıca bu sitelere reklam vermek isteyecek kişiler olursa da Site yönetim merkezine başvurabilirler.

Seçildiğim günden bugüne kadar ekibimle ve personellerimle beraber siz değerli üyelerimize en iyi hizmeti vermeyi görev edindik.Tüm çalışmalarımıza rağmen eksiklerimiz olabilir,sizlerin de yönlendirmesiyle ve desteğiyle görevimizi layığıyla yapmaya her zaman gayret edeceğimizi taahhüt eder,hayırlı işler dilerim.

SİTE YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Süleyman ÖZCAN

 
 

 Yönetim Binası : 6135 Sokak No:5 Kat:2 Işıkkent /İZMİR Tel : 0 (232) 436 07 59   Faks : 0 (232) 436 39 85