Duyurular

 
   
 
  Kurumsal   Başkanımızdan Mesaj  
 
 

Ayküsan olarak anılan bölgemizin en büyük ve en modern sitelerden biri olan sitemiz 380,000 m2 alan üzerine kurulmuştur. Sitemiz İzmir Ayakkabıcılar Yapı Kooperatifi adı altında 1985 yılında kurulan kooperatifimiz tarafından kredi imkânları kullanmaksızın 1994 yılında imalathane olarak üç katlı işyerinin bitirilmesi ile hizmete başlamıştır. İkinci etapta 1121 adet toptan ayakkabı satış yerleri de 1999 yılında tamamlanıp, hizmete açılmıştır.Toplam 2000’ e yakın işyerimizde 10.000 kişiye yakın istihdam sağlanmaktadır.
Çevre düzenlemeleri, yolları ve bahçeleri ile modern görünümlü sitemizin işyeri sahipleri 1998 yılının Haziran ayında Ayakkabıcılar Sitesi Yönetimini oluşturmuşlardır.
Kuruluş aşamasında alınan temizlik makineleri ve iki adet çöp toplama kamyonları sitemizin çöplerini alarak Harmandalı Çöp Toplama tesislerine boşaltmaktadır. Çevre temizliği ve çöp toplama konusunda belediyeden hiçbir hizmet almaksızın kendi temizliğimizi sağlamaktayız. Sitemiz içerisinde güvenliğimiz 25 adet özel güvenlik elemanları ile gece gündüz sağlamaktayız.
Ayrıca güvenlik açısından tüm sitemiz sokakları ve çok katlı işyerlerimizin bina içi katları güvenlik kameraları ile donatılıp 24 saat izlenmektedir. Sitemize çeşitli iş branşlarında çalışmakta olan 24 adet kendi elemanlarımız devamlı hizmet vermektedir.
Yol süpürme makinamız ve kendi traktörümüz ile yollarımız süpürülmekte ve kendi yeşil alanlarımızı sulayarak yemyeşil ve düzenli bir görünüm sağlanmaktadır. Site Yönetimi tarafından inşası yapılan binaya İzmir İtfaiye Müdürlüğünden bir birim tahsis edilip hem site içi hem de site dışı diğer sitelere hizmet verecek itfaiye arabası konuşlandırılmıştır. Sitemiz esnafının gayretleri ile aidatlarına yaptıkları katkılarla sitemize üçüncü bir çöp kamyonu alıp hem site içi hem site dışı hizmet verme imkanlarımız gelişmiştir.
Geniş bir iş potansiyelinin olduğu sitemizde yedi adet banka, PTT, Telekom devamlı hizmet vermektedir. 2000 yılında Yapı Kooperatifimiz İşletme Kooperatifine dönüştürülerek hizmet vermektedir.
Ayakkabıcılar Sitesi Yönetimi, Çok Katlı İşyerleri Yönetimi ve İşletme Kooperatifi yönetimi olmak üzere üç yönetim oluşturulmuştur. Çeşitli menfaatler açısından bu üç yönetim, bir yönetim kurulu ayrı ayrı yönetmenlikleri olduğu halde tek bir yönetim kurulu ile aynı çatı altında uyum içerisinde yönetilmektedir.

 
 

 Yönetim Binası : 6135 Sokak No:5 Kat:2 Işıkkent /İZMİR Tel : 0 (232) 436 07 59   Faks : 0 (232) 436 39 85